Giriş yap
En son konular
Knowing brothers çeviri istekleri Perş. Ekim 12, 2023 1:54 amdeath5885
Knowing Brothers bölüm çeviri isteği.Çarş. Mayıs 03, 2023 1:20 ammzynpclk
Knowing Brothers Çeviri İstekleriPerş. Ekim 13, 2022 5:15 pmMisafir
knowing brothers çeviri talebiPaz Ağus. 14, 2022 2:03 amMisafir
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 339. Bölüm C.tesi Tem. 16, 2022 2:32 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 338. Bölüm Perş. Haz. 30, 2022 10:05 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Amazing Saturday 210. BölümPaz Mayıs 08, 2022 7:08 pmYumSica Jjang
SDOC 4. Sezon 4. Bölüm [Türkçe Altyazılı]Salı Ara. 28, 2021 7:59 pmYumSica Jjang
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

blackturtle
blackturtle
Junior ELF
Junior ELF
Katkı Düzeyi : 59

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Empty Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul?

Paz Ekim 08, 2017 5:56 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? DBr9rQ

Doğum adı : Kim Hee Chul (희철)
Sahne ismi : Heenim
İngilizce ismi : Cassey Kim
Çince ismi : Gam Xi Che(金希澈)
Lakapları : Cinderella, Herobbong, Heenim, Kim Kibok, Kim Cherry, Heebongie Hyung (Yesung vermiş), Flower, Lady HeHe
Hayran ismi: Lakaplarından biri Flower (çiçek)  olduğu için hayranlarına da “Petals” denilmektedir.Çiçek yaprakları anlamına gelmektedir.
Doğum tarihi : 10 Temmuz 1983, Heongseong County, Kangwondo
Boyu : 179 cm
Kilosu : 60 kg (profildeki kilosu)
Kan Grubu : AB
Dini Görüş : Ateist
Yaşam Sloganı: Ben benim, sen de sensin.
Favori renkleri: Kırmızı, pembe, siyah.
Kardeşleri : Kim Hae jin (Ablası kendisinden 1 yaş büyük)
Meslek : Şarkıcı, oyuncu, model, sunucu, DJ
Gruptaki pozisyonu: Vokal, Rapper
Ses: Tenör (En tiz / ince erkek sesi)
Yer Aldığı Alt Gruplar: Super Junior-T ve TRAX Grubundan Jungmoo ile birlikte “M&D” isimli bir alt grupları vardır.
Eğitim : Sangji Universitesi, Chungwoon Üniversitesi
Hobi : Oyun oynamak, şiir ve hikaye yazmak, manga okumak, sevdiği manga ya da anime karakterleri ile ilgili eşyalar biriktirmek, arkadaşlarıyla içmek
Müzik aletleri: Bateri, piyano, gitar
Şirketi: SM Entertainment

SM Entertainment’e Katılma Hikayesi

2002 yılının Ekim ayında, eğlence şirketlerini araştırırken SM şirketine rastlıyor ve arkadaşları ile başvurmak için Seul’e yola çıkıyorlar. Seul’ü fazla bilmeyen Heechul yolunu şaşırıyor ve randevu saatini kaçırıyor, ona geç kaldın diyorlar ama yine bir şans veriyorlar. Yaptığı dans ile onu beğenip alıyorlar.

Heechul Hakkında Gerçekler

- Heechul, cinsiyet ayrımı yapmadan herkesi öpmeye bayılır. Hangeng, Sungmin, Siwon , Kyuhyun.. (Liste kabarık..)
- Heechul'un Hee Jaebum adlı bir kedisi vardır ve Heebum olarak da bilinir. İsmi Hangengin tarafından konulmuştur ve Kibum kıskandığı için sonuna Kibumun isminin bir parçası olan Bum eklenmiştir.
- Heechul çok dakik bir insandır. Birzla çıktığı zaman kız dediği vakitte gelmemiş iye hemen terk etmiş buluşma yerini. Birini 10 dakika bile fazla beklemeye dayanamıyor. Kız aramış “Özür dilerim daha erken gelmeliydim”. Heechul “Evet daha erken gelmeliydin” demiş ama dönmemiş. Zaman ve dakiklik onun için çok önemli. Leeteukla da odalarını bu yüzden ayırmışlar.
- Oyun bağımlısı denilebilir. Uyanır uyanmaz yüzünü yıkamadan bilgisayarını açar ve o açılana kadar yüzünü yıkayıp bir şeyler atıştırır.
- Arkadaşlarıyla içki içmeyi çok sever. Hatta herkesin kendisinden yapmasını istediği özel bir içki karışımı bile vardır.
- Çevresi çok geniştir, özellikle bir çok kız grubu işle yakın arkadaştır. Telefonunda neredeyse bütün kız grubu üyelerinin numaraları vardır.
- Kıyafet konusunda marka ve pahalı takıntısı yoktur.
- Heechul karakterinin kedi karakteri olduğuna inanır.
- Disney karakterlerini çok seviyor. Arkadaşlarına hep o karakterlerin ismini takıyor. Kendine de Cinderella adını koymuş.
- İlk öpücük hikayesi:

İlk aşkımla 2 ya da 3 hafta çıktık. Ayrıldığımız ve tekrar barıştığımız günleri sayarsak toplam 3 hafta. İlk öpüşmem onunla oldu. Onunla DVD odasına gittik. (Kore’de genelde gençlerin ve aşıkların yalnız film izlemek, müzik dinlemek vs için tercih ettikleri mekanlar). Kız arkadaşım :’Ne izlesek, ne izleyelim?’ dedi durdu. Ben de “Aslan Kralı çok severim” dedim. (Çizgi film )
O da başka bir şey izleyelim dedi. Ben de ‘tamam’ dedim. Yine ne izleyelim, ne izleyelim diyince bu sefer Aslan Kralı alıp taktım. Orada baba aslanın adı “Mufasa” bilirsiniz. Bir sahnede amca aslan, baba aslanı öldürmeye çalışıyor. Simba (çocuk aslan) da babasının kendi yüzünden öldüğünü sanıyor. Çok heyecanlı bir sahneydi. Kız arkadaşım da beni kenardan çekip duruyor . Ben filme konsantre olmaya çalışıyorum ama o beni geldi öptü. Benden bir yaş büyüktü. Beni kendine çekip öptükten sonra ben de doğal olarak dudaklarımı elimle sildim gözüm hala filmde . Buna çok sinirlendi. Sırf bu yüzden ayrılma noktasına geldik.

Yani ne yapabilirdim, çok acıklı bir sahneydi, Mufasa ölmek üzereydi. Ben solunda oturuyordum o sağımda, o hiç izlemedi kendi kendine mırıldandı durdu sonra beni tutup öptü.

Oradaki ünlülerden biri (X ): Belki de kızın seni oraya götürmesinin sebebi zaten oydu. Ama sen o kadar dalmışsın ki filme onunla ilgilenmedin.

Heechul: Nerden bilebilirdim, daha önce çıkmamıştım kimseyle.

X: Bir insanın 3 yılda yaşayacağı her şeye sen 3 haftada elde etmişsin.

HC: Bencil olmak istemem ama gerçekten demokrasiye inanırım. Kore de demokratik bir ülke. Bu yüzden her zaman sorarım ”Ne izlemek istiyorsun?”, o bir keresinde aşk filmi dedi “Love Actually” ben de “Ju-oh”u izlemek istedim.(Bir anime). Bana o filmden hoşlanmadığını söyledi. Ben de : ‘Pekala, sen Love Actually izle ben de Ju-oh’u izleyim.’ Dedim. Her zaman bir seçenek veririm.

- Yine daha ünlü olmadan önce bir kızla öpüşmüş. Kız bunun öpüşünü pek sevmemiş. Gülmüş, daha çok pratik yaparsan daha iyi öpüşürsün demiş. HC: “Benim de gururum çok incindi, tamam pratik yapıp geleceğim” dedim. “ Yurda gidip bizim üyeleri çağırdım, 13ümüz bir arada ama Hankyung ve Kibumla yaşıyorum ben hepsini çağırdım böylece birbirimizle pratik yaptık “ (Tabi salon çığlık çığlığa bu laf üzerine ) HC: Hayır hayır ya sadece hareketlerini, öpüşme hareketini taklit ediyorduk öpüşüyor gibi yapıyorduk bazen de araya yastık koyardık ”

- TRAX grubu üyesi Jap Kim (Vokalist) Heechul’un en iyi arkadaşlarından bir tanesi. TRAX’in yeni albümünde teşekkür kısmına :Kız arkadaşım Heechul’a diye teşekkür etmesi zaten kızışmış olan ortalığı iyice kızıştırdı. Kendilerini ifade edene kadar akla karayı seçtiler.
- Heechul tanımadığı insanlarla ve tanımadığı bir ortamda olunca çok utangaç ve çekingen biri ama tanıdıklarıyla olunca çenesi düşüyor. Tanımadığı insanlara karşı hep mesafeli ve kendine yaklaştırmıyor.
- Bir programda kendi anlatımı: “Küçüklüğümden beri insanlar benim hakkımda kötü şeyler söylemiş mi söylememiş mi umursamam. İnternette bile yazılan kötü şeyleri okursam sorun değil ama biri ailem yada arkadaşlarım için kötü bir şey derse onlar için savaşırım.”
- Arkadaşı Yunho anti fan tarafından zehirlendiğinde (içeceğine süper yapıştırıcı koymuş), kendi web sitesine o anti fana verdi veriştirdi. “Senin gibi insanlar bu dünyada olmayı hak etmiyor. Belki çok zeki değilim ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorum. Cesaretin varsa gel beni de zehirle, bak seni nasıl kendi ellerimle yakalıyorum. Ona gelene kadar bana gelseydin ya. Senin yakalanman için elimden gelen her şeyi yapacağım, sana sadece lanet okumakla kalmayıp Tanrı’ya bile dua ettim! “ Bunun üzerine o anti fan :”Seni değil arkadaşlarından birini zehirleyeceğim” yazınca, Heechul bütün yazdığı yorumları kaldırdı bu sefer: “İleri gittim biliyorum, ama yine de ben bir İNSANIM.” yazdı son olarak. Heenim, arkadaşlarına gerçekten kendi yüzünden zarar verir, başlarına bir şey gelir diye korktuğu için yazdıklarını kaldırdı. (Anti-fan yakalandı hapiste)
- Yaşlanma kompleksi vardır, bu nedenle doğum günlerini kutlamayı sevmez.
-  Don't Don şarkılarının bir performansında yoğun çalışmalara dayanamayan vücudu artık iflas ediyor, kan kusuyor. Hiç bir şey olmamış gibi dansına devam ediyor. Videoya Yotube’dan ulaşabilirsiniz.
- Din ile uzaktan yakından alakası yok. Kendi deyimiyle Siwon’un vaazlarına bile ilgisi yok. (Siwon iki de bir durup, “Abi, kiliseye gidelim mi?” vs. diyip duruyormuş. Heechul diyor ki : İlkokulda ailem bile bana bu kadar vaaz vermedi ders çalışayım diye.
- Çıkış yapmadan önce “Kangin, Hero ve Yunho” ile birlikte aynı gruba konuldu. İsimleri “Four Seasons” (4 Mevsim) olacaktı ama bu fikirden vaz geçildi.
- Küçük çocuklarla resmi bir dille konuşuyor (Bizde sınız, siniz ekiyle konuşulduğu gibi.) Bunun nedenini: “Bir gün bir çocuğa ‘Annyeong’ dedim. (Merhabanın samimi şekilde söylenme hali biliyorsunuz) Çocuk bana döndü ‘Ajhushi, beni nerden tanıyorsunuz?’ dedi. Odur budur çocuklarla resmi konuşuyor.
- Grupta ondan 10 gün bile olsa büyük olan Leeteuk olduğu için onu abi olarak görüyor. Çıkış günlerinde provalarda Leeteuk dayanamayıp kutuların üzerinde uykuya dalarmış. Heechul uyduğu yerden düşmesin diye onu uyurken gözetlermiş. “Biz Super Junior’un abileriyiz ama bana abi olan sadece sen varsın.” diyor Leeteuk için.
- 10 Ağustos 2006’da, Donghae’nin babasının cenazesi için gittiği Mokpo’dan Seul’e dönerken geçirdiği trafik kazasında ağır şekilde yaralandı. Araba şerit değiştiriyorken tekerleri patladı. Bu kazada, sol bacağındaki uyluk kemiği, dizi ve ayak bileği gibi 5 yeri çatladı ve kırıldı. Hemen hastaneye kaldırılıp 6 saat süren ameliyata alındı .Kaza sırasında sedyeyle kaldırılıyorken kameralar onu çekerken bayılmaktan korkup dilini o kadar ısırmış ki kendi kanından boğulup ölme tehlikesi geçirmiş. Bilincini yitirmesin kimse üzülmesin diye böyle yaptığını söylüyor. Diline de 6 dikiş atmışlar. 10 gün boyunca konuşamamış. 12 hafta boyunca bütün aktivitelerine ara vermek zorunda kalmışlar çünkü sol bacağına demir çubuklar yerleştirilmiş. (EHB programında gösteriyordu röntgenle çubuğu hatırlıyorsanız.) Daha sonra tekrar gidip o çubukları aldırdı ve o sıralar çektikleri Rainbow Romance dizisine vakit geçirmeden dönüp rolünü oynadı ama tekerlekli sandalye de. Hastanede onu görmeye en çok Kibum , Donghae ve Hankyung gelmiş. Kibum, Donghae onunla birlikte kalıyormuş ve sürekli halini hatırını soruyorlarmış. (Diğer üyelerde sürekli ziyaret etmiş tabi ki ama her gün istisnasız gelen bunlarmış özellikle Kibum.) Heechul “Onların bana yaptıklarının %10’unu onlar için yapmamışımdır. Super Junior’un alt grubu olan Suju-T’nin bir üyesi. Hastaneden sonra 2007’de ilk defa sahne Suju-T alt grupla sahne alabildi.
- Grupta en hazır cevap en “o her şeyi yapa” üye olarak görülse de Kendi yüzünden grubun adı kötüye gitmesin diye elinden geldiğince çalışıyor. Ben kötü olursam, insanlar “Kim Heechul böyleyse, gruptakilerde böyledir.” derler ve grubumuzun adını lekelemiş olurum bu yüzden Super Junior adı için elimden gelen her şeyin en iyisini yapacağım. diyor.
- Heechul, grupta en çok Hangeng ile anlaşıyordu. İlk gruba katıldığımda eve eşyalarımı taşımada Hankyung yardımcı olmuştu diyor. O zamandan anlamış onun ne kadar iyi bir insan olduğunu. Heechul’da başka bir dil bilmediği için elinden geldiği kadar vücut dilini kullanarak Hankyung’a Korece öğrenmesini sağlamış. (Özellikle küfürleri çok iyi öğretmiş ) Araları çok iyiydi onunla ama Hankyung biliyorsunuz ayrıldı. Heechul bu konuda uzun sure konuşmadı (SM izin vermemiştir) ama bir gün sayfasına yoğun duygularla bir yazı yayınladı.

Heechul'un Hankyung için yazdığı yazı..

Spoiler:
Benim bir arkadaşım var.
Arkadaşım Korecede çok iyi değil ama Çincesi harika
Bu arkadaşın şarkı söylemesi idare eder ama dansta gerçekten çok iyi
Ben kedi severim bu arkadaşım köpekleri sever
Ben yemek pişiremem ama bu arkadaş yemek yapmada iyidir
Ben her zaman lanet okurum ama bu arkadaş hep güler

Ama..
Şimdi zaman geldi geçti..
Onun için hiç iyi bir şey yapmadım..
Bunu düşünmek beni çok üzüyor..
O benim yanımdayken, onun için hiç güzel şeyler yapmadım..

Genelde kendimi acındırmam ama
Sanırım şuan sarhoş olduğum için ağlıyorum.

Yanında birisinin olması çok özel ve kutsal bir şey
Bu kadar yıl yaşadım ama bunu hiç fark etmemiştim

Ama
Artık bunca zaman sonra.. Şimdi Biliyorum..
Sahip olduğun şeyleri takdir etmen için nedenler varmış..

"Onu özledim" cümlesi ancak şimdi kullandığım bir laf

Acıklı sahneleri çekerken dökemediğim gözyaşlarım
Artık acı bir şekilde dökülüyor gözlerimden..

Source: Who is Heechul?
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Katkı Düzeyi : 4818
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? DOqO03
http://www.superjuniorturkey.com/

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Empty Geri: Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul?

Ptsi Ara. 11, 2017 2:42 pm
171211 ‘Gmarket’ Güncellemesi
Heechul yılbaşı için hazır!

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? 6yjmaW

Arshi05
Arshi05
Junior ELF
Junior ELF
Katkı Düzeyi : 24

Perş. Ara. 14, 2017 1:40 pm
171213 sangmind32 Instagram Güncellemesi
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Qp9avG
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator

Cuma Ara. 15, 2017 12:00 am
171214 ‘Knowing Brother’ Çekimleri

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? NJBp95
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? 1GXBaY
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? LOLN8a
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? RJ7pXV
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? 7y4dWP
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator

Cuma Ara. 15, 2017 12:02 am
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? POgN26
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? G9BpvZ
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? ZO0pjk
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? O61pq7
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? LbVpPE
Teukamathonsi
Teukamathonsi
Junior ELF
Junior ELF
Katkı Düzeyi : 301

C.tesi Ara. 23, 2017 4:09 pm
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Tumblr16
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Tumblr15
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Tumblr14
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator

Paz Ara. 24, 2017 2:32 pm
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? GyLb0y

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? 6y3YXN

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? Yzb230

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? WGJWQq
YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator

Paz Ara. 24, 2017 2:32 pm
Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? 3py2qO

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? ROdEPG

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? PGrvWN

Kim Hee Chul/희철 / Who is Heechul? KXVZW7